Lamekatused

Lamekatused on tavaliselt kuni 5% kaldega, mistõttu on eriti oluline pöörata lamekatuste ehituse juures tähelepanu materjalide ja katusetööde kvaliteedile.

Vaatame sellel lehel lähemalt, mida lamekatuste ehituse ja remondi juures silmas pidada, et katus kestaks kaua. Kvaliteetselt ehitatud või renoveeritud katuse eluiga on üle 30 aasta, samas võivad ehitusvead või konkreetse lamekatuse jaoks sobimatu materjal vastupidavust sedavõrd vähendada, et katus vajab remonti juba 10 aasta möödudes.

Meie poolt pakutavad katusekatte SBS-tüüpi rullmaterjalid on põhjamaisesse kliimasse hästi sobivad, sest säilitavad suurepärase elastsuse ka talviste madalate temperatuuridega. Võrreldes mitmekümne aasta taguste ruberoidmaterjalidega sisaldavad tänapäevased SBS rullmaterjalid elastsust parandavaid elastomeerseid modifikaatoreid, ka muude tehniliste näitajate kvaliteet on parem; eelkõige tagab parema vastupidavuse materjali ühtlasem struktuur.

Lamekatused on vähema kui 5% kaldega Lamekatuste ehitus ja remont, lamekatused

Lamekatused on vähema kui 5% kaldega

Kasutame tootja garantiiga SBS-bituumen katusekattematerjale, mille dokumen- teeritud eluiga on 25 aastat. Kui materjali paigaldab õiget tehnoloogiat kasutav piisava kogemustepagasiga ehitaja, siis küünib lamekatuste oodatav eluiga 30 ja enama aastani. Mõistagi mõjutab lisaks algsele paigalduskvaliteedile vastupidavust ka lamekatuste hooldus – see kuidas katust puhastatakse ja millises korras on vee äravoolukaevud ja vihmaveerennid.

SBS-bituumenist katusekatete vastupidavuse tagavad pealmine UV-kindel kaitsekiht, bituumenikihte armeeriv tugev polüester- või klaaskiust valmistatud tugikangas ja alumine kaitsekiht (mis eemaldatakse või sulatatakse paigalduse käigus). Lamekatuse kattematerjali tugevuse määrab suuresti tugikanga paksus ja kaal (tüüpiliselt on see vahemikus 140–200 g/m2). Suurema koormusega lamekatuse või terrassi puhul on soovitav kasutada tugevamat, kuni 250 g/m2 armeeriva tugikangaga katusematerjali. Tugikanga valikul tasub tähele panna ka seda, et mittekootud polüesterkiudkangas on oluliselt vastupidavam kui klaaskiust tugikangas.

Lamekatuste ehitus ja remont, lamekatusedTüüpiline UV-kindel kaitsekiht on valmistatud kiltkivipuistematerjalist, mis kaitseb bituumenkihti nii päikesekiirte kui ka katuse kasutuse käigus tekkida võivate väiksemate mehhaaniliste kriimustuste eest. Pealmine kaitsekiht määrab ka katuse väljanägemise – võimalik on valida mitmete värvitoonide vahel.

Lisaks materjali valikule sõltub lamekatuse vastupidavus olulisel määral ka sellest, mitu kihti rullmaterjali katusele paigaldatakse. Eestis kasutatakse enamasti 1–2 kihilist katmist, kuid suurema koormusega, käidavate katuste või terrasside jaoks on soovitav kasutada kolmekihilist katet. Mitmekihilise katmise juures kasutatakse aluskihil ja pealmisel kattel erinevaid materjale, mis on kihtide poolest valmistatud kas alumiseks või pealmiseks paigalduseks.

Nii katusekatte kuumkeevitusmeetodil paigaldamine kui ka mehaaniline kinnitamine on paljuski käsitöö, mille tulemus sõltub töömeeste teadmistest ja oskustest. Meil on kogemustega töömehed, kes suudavad paigaldada katusematerjali ka keerukama konstruktsiooniga lamekatustele.

Pakume lamekatuste jaoks järgmisi teenuseid:

  • aurutõkke paigaldus;
  • soojustuse paigaldus;
  • SBS-i paigaldus;
  • läbiviikude paigaldus;
  • kandeprofiilide paigaldus;
  • pööratud lahendustega katuste ehitus;
  • plekkide ja vihmaveesüsteemide paigaldus;
  • katuseredelid.
Lamekatused
Viilkatused
Hüdroisolatsioonitööd
Katuste hooldus

Kontakt

Melsen OÜ, reg.nr. 12820464, Aia tee 1-7, Kihlevere, Lääne-Virumaa Saada e-mail info@melsen.ee Kontakttelefon (+372) 58 455 717

Lihtsaim viis kontakteerumiseks on saata sõnum: